Ostatnie newsy:  
Dodaj do ulubionych Strona startowa Poleć stronę znajomym
. Jesteś 4472182 osobą odwiedzającą naszą stronę od dnia 02.04.2004 roku.

Kto wygra kategorię D TH XXV BM 2023?
Młody Ramis III
PROteam
Pół na pół
Szkoda, że nie inny zespół


Archiwum sond





-

Laureaci konkursu na plakat
13.01.2024, Białostocki Mundial
I miejsce w XXV BM
II miejsce w XXV BM
III miejsce w XXV BM
Znamy autorów najlepszych prac w konkursie na plakat XXV Białostockiego Mundialu 2023 organizowanego przez TSR Genticus i Urząd Miejski w Białymstoku, sponsorowanego przez Soccer i Cosmic Bowling, pod patronatem medialnym serwisu sportowego www.genticus.pl. i patronatem honorowym posła do PE Tomasza Frankowskiego. W sumie napłynęło do nas 12 prac, a przypominamy, iż zespoły, które nie zdały plakatów - nie otrzymają nagród - ani za całoroczny cykl BM 2023, ani za sam Turniej Halowy XXV BM. Przypominamy, iż temat plakatu brzmiał: PROFILAKTYCZNY PLAKAT BIAŁOSTOCKIEGO MUNDIALU.

Zespołami, które były zwolnione ze składania plakatów, gdyż zostały wycofane za walkowery z dalszych gier i pozbawione prawa do nagród, były: Medyczni Inaczej (kat. D) i Genticus Maltrans (kat. D).

Zespoły, które zdały plakaty i uzyskały prawo do nagród:

I. Zespoły kategorii B – licealnej:
1. BiałyStock
2. Młody Ramis
3. FC Sztuczki Magika
4. Chłopaki z 15
5. FC Canarinhos

II. Zespoły kategorii C – młodzieżowej:
1. Młody Ramis II
2. FC Sztuczki Magika II
3. Chłopaki z 15 II
4. FC Canarinhos II

III. Zespoły kategorii D – open:
1. PROteam
2. Młody Ramis III
3. Chłopaki z 15 III.

Zespołami, które nie zdały plakatu i tym samym nie mają prawa do nagród, są: Kryształowi Rycerze (kat. B), Kryształowi Rycerze II (kat. C), Kryształowi Rycerze III (kat. D) i FC Sztuczki Magika III (kat. D). Nagrody otrzyma każdy zespół (oraz jego zawodnicy - statuetki pamiątkowe o wys. ok. 30 cm każda), który grał w min. dwóch turniejach XXV BM (w min. 2 z 3: majowo - czerwcowym TS , wrześniowo - październikowym PM TS, listopadowo - grudniowym TH) - bez względu na zajęte miejsce w turnieju - ale tylko ten, który dostarczył min. 1 plakat. Niedostarczenie przez dany zespół plakatu było równoznaczne z rezygnacją przez dany zespół z nagród za udział w Mundialu.

Każdy zespół (w każdej kategorii) musiał dostarczyć obowiązkowo min. 1 plakat (wykonany dowolną techniką w dowolnym formacie), podpisany z tyłu nazwą drużyny i kategorią Mundialu oraz imieniem i nazwiskiem autora plakatu (autorem mógł być zarówno ktoś z zespołu lub jakakolwiek inna osoba). Dla autorów 3 najlepszych plakatów przewidziane są nagrody .

Na konkurs wpłynęło 12 prac, ale kilka z nich nie spełniło wszystkich wymogów formalnych i merytorycznych, a przypominamy, iż nie był to konkurs na plakat profilaktyczny, czy sportowy plakat profilaktyczny, a PROFILAKTYCZNY PLAKAT BIAŁOSTOCKIEGO MUNDIALU. Ale mundialowe elementy miała większość prac i komisja konkursowa miała więc z czego wybrać laureatów trzech pierwszych miejsc.

Laureaci Konkursu
Nagroda I miejsca - Krystian Kryński (Młody Ramis III - kat. D)
Nagroda II miejsca - Marta Kalman (Młody Ramis II - kat. C)
Nagroda III miejsca - Oliwia Faszczewska (ProTeam - kat. D)

Laureatów I, II i III nagrody zapraszamy na uroczystość podsumowania XXV Białostockiego Mundialu. O terminie i miejscu podamy w oddzielnym artykule.


Komitet organizacyjny i profilaktyka

XXV Białostocki Mundial'23 organizowany był przez TSR Genticus, ze wsparciem finansowym Gminy Białystok, sponsorowany przez Salon Sportowy Soccer w Białymstoku i Cosmic Bowling, pod patronatem honorowym Posła do PE Tomasza Frankowskiego.

Towarzyszył mu jednocześnie program profilaktyczny. A zakładane cele przy realizacji Mundialu, to m.in.:
- promowanie zasad czystej gry fair play i kreowanie postawy życiowej postępowania uczciwego, czystej rywalizacji, zasad fair, niekłamania, nieoszukiwania, nieosiągania celów za wszelką cenę, osobistych decyzji abstynenckich, przekonań normatywnych „prawdziwy sportowiec prowadzi zdrowy styl życia, nie pije, nie pali, nie używa narkotyków, sterydów”;
- promocja trzeźwości i zapobieganie poprzez działania profilaktyczne zagrożeniom alkoholowym w młodym wieku;
- działania zmierzające w kierunku poprawy kondycji fizycznej, wskazania na alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu (np. przejście od biernego przesiadywania przed komputerem lub pod blokiem do aktywnego wypoczynku);
- uzyskanie świadomości o negatywnych skutkach spożywania alkoholu.
oglądalność: 132 (Redakcja)