Ostatnie newsy:  
Dodaj do ulubionych Strona startowa Poleć stronę znajomym
. Jesteś 3455838 osobą odwiedzającą naszą stronę od dnia 02.04.2004 roku.
Kto wygra kat. B-E Pucharu Mundialu 2018?
CF Bojary II (D)
FC Unnamed (E)
FC Zakolaki II (D)
Genticus (E)
Golasy (B)
Grubassy II (D) lub III (E)
Kabareczi (E)
KZK (E)
Pro Mil II Białystok (D)
Sandały Judasza (D)
Sportowe Świrki (D)
WKS Pogoń Za Chlebem III (E)
Yellow Galacticos (E)
Trudno zgadnąć
Szkoda, że nie inny zespół

-


Wyszukiwarka »»
Genticus powstał 4 stycznia 1988 roku jako osiedlowe ognisko TKKF, mając swoją siedzibę na osiedlu Tuwima, ale działając jednocześnie w całym mieście i województwie. W 1992 roku przekształcił się w międzyosiedlowe ognisko TKKF, zaś w 1993 roku - w Towarzystwo Sportowo - Rekreacyjne. Nazwa "Genticus" w Białymstoku pozostawała cały czas ta sama. Obecnie siedziba towarzystwa znajduje się w Białymstoku przy ul. Berlinga 21/41a.

TSR Genticus jest organizatorem amatorskich imprez sportowo - rekreacyjnych. Są to m.in. zawody piłki nożnej, koszykówki, scrabble i innych, a wcześniej m.in. olimpiad miejskich czy zawodów tenisa stołowego.

TSR Genticus prowadzi różne sekcje i agendy. Są to:

 • GAIW - Genticusowska Agencja Informacyjno - Wydawnicza,
 • SPN - Sekcja Piłki Nożnej,
 • STiW - Sekcja Turystyki i Wypoczynku,
 • SS - Sekcja Scrabble,
 • SPTA - Sędziowie Piłkarscy Turniejów Amatorskich.

  Powyższa strona WWW uruchomiona została w dn. 02.04.2004 r. Wprawdzie prace nad nią ukończone zostały już z końcem marca, ale nie chcieliśmy startować 1 kwietnia, żeby ktoś nie pomyślał sobie, że to żart prima aprilisowy. Jakim strona cieszy się powodzeniem, możesz wyczytać na liczniku.

  Znajdziesz tutaj coś o historii Genticusu (krótki rys, najważniejsze wydarzenia, osiągnięcia i sukcesy). Dowiesz się, jakie TSR ma aktualnie władze, sekcje i członków. Najważniejszą częścią, ciągle uaktualnianą, uruchomioną głównie z myślą o uczestnikach imprez Genticusu, są wiadomości i relacje z imprez. Tutaj znajdziesz m.in. wyniki, tabele, relacje, klasyfikacje i prezentacje zespołów. Są tu newsy redagowane przez GAIW, ale także i innych internautów. Sam także możesz przesłać informację sportową, a zamieścimy ją na naszych łamach. W regulaminach znajdziesz dokumenty Genticusu jak i regulaminy poszczególnych imprez. W kontakcie uzyskasz podstawowe dane o nas, jak i możesz przesłać do nas maila. W galerii i archiwum zamieszczone są starsze zdjęcia, komunikaty z zakończonych imprez oraz starsze niż miesiąc wiadomości i relacje. W sponsorach i linkach znajdziesz informacje o naszych sponsorach, współpracownikach oraz innych instytucjach związanych ze sportem.

  Zapraszamy.