Ostatnie newsy:  
Dodaj do ulubionych Strona startowa Poleć stronę znajomym
. Jesteś 3553861 osobą odwiedzającą naszą stronę od dnia 02.04.2004 roku.
Kto wygra kat. B TS XXI BM 2019?
Barka
FC Stern Extra Strong
Jagodzianki Gucci
Pro Mil Białystok
Na czworo babka wróżyła
Szkoda, że nie mój zespół

-


Wyszukiwarka »»
Genticus powstał 4 stycznia 1988 roku jako osiedlowe ognisko TKKF, mając swoją siedzibę na osiedlu Tuwima, ale działając jednocześnie w całym mieście i województwie. W 1992 roku przekształcił się w międzyosiedlowe ognisko TKKF, zaś w 1993 roku - w Towarzystwo Sportowo - Rekreacyjne. Nazwa "Genticus" w Białymstoku pozostawała cały czas ta sama. Obecnie siedziba towarzystwa znajduje się w Białymstoku przy ul. Berlinga 21/41a.

TSR Genticus jest organizatorem amatorskich imprez sportowo - rekreacyjnych. Są to m.in. zawody piłki nożnej, koszykówki, scrabble i innych, a wcześniej m.in. olimpiad miejskich czy zawodów tenisa stołowego.

TSR Genticus prowadzi różne sekcje i agendy. Są to:

 • GAIW - Genticusowska Agencja Informacyjno - Wydawnicza,
 • SPN - Sekcja Piłki Nożnej,
 • STiW - Sekcja Turystyki i Wypoczynku,
 • SS - Sekcja Scrabble,
 • SPTA - Sędziowie Piłkarscy Turniejów Amatorskich.

  Powyższa strona WWW uruchomiona została w dn. 02.04.2004 r. Wprawdzie prace nad nią ukończone zostały już z końcem marca, ale nie chcieliśmy startować 1 kwietnia, żeby ktoś nie pomyślał sobie, że to żart prima aprilisowy. Jakim strona cieszy się powodzeniem, możesz wyczytać na liczniku.

  Znajdziesz tutaj coś o historii Genticusu (krótki rys, najważniejsze wydarzenia, osiągnięcia i sukcesy). Dowiesz się, jakie TSR ma aktualnie władze, sekcje i członków. Najważniejszą częścią, ciągle uaktualnianą, uruchomioną głównie z myślą o uczestnikach imprez Genticusu, są wiadomości i relacje z imprez. Tutaj znajdziesz m.in. wyniki, tabele, relacje, klasyfikacje i prezentacje zespołów. Są tu newsy redagowane przez GAIW, ale także i innych internautów. Sam także możesz przesłać informację sportową, a zamieścimy ją na naszych łamach. W regulaminach znajdziesz dokumenty Genticusu jak i regulaminy poszczególnych imprez. W kontakcie uzyskasz podstawowe dane o nas, jak i możesz przesłać do nas maila. W galerii i archiwum zamieszczone są starsze zdjęcia, komunikaty z zakończonych imprez oraz starsze niż miesiąc wiadomości i relacje. W sponsorach i linkach znajdziesz informacje o naszych sponsorach, współpracownikach oraz innych instytucjach związanych ze sportem.

  Zapraszamy.