Dodaj do ulubionych Strona startowa Poleć stronę znajomym

Archiwum sond

-

Ramis pokonany, Lokomotywa Genticusu Maltransu niczym TGV!
21.03.2019, Wiadomości inne
W piątej kolejce BLS-u organizator połączył nas w parę z Ramisem. Zespół dość dobrze nam znany, ekipa, z którą mieliśmy już przyjemność grać. Co prawda z kilkoma personalnymi roszadami, ale trzon drużyny został mniej więcej taki, jaki pamiętam z ostatniej potyczki z Ramisem. A właśnie okazałe zwycięstwo z tym rywalem (7:1) dało nam pierwszy awans w historii po fuzji. Teraz jednak Ramis jest w III lidze, silniejszy i bardziej "głodny" punktów, szczególnie, że musi walczyć o ligowy byt przez odebranie 4 oczek za walkowery. Wiedzieliśmy, że nie będzie to "spacerek", ale sytuacja w tabeli sprawiła, że nie mając "noża" na gardle graliśmy na większym spokoju.

"Delektując" się spotkaniem Hurtowni z Krymarem odbieraliśmy negatywne informacje na grupowym czacie - Michalski przez kontuzję musiał odwołać swoją obecność. Co tu dużo pisać, każdy kto chociaż trochę śledzi nasze gierki wie, ile dla drużyny daje Michał. Ale w jego miejsce pojawił się niespodziewanie Szafka, który wcześniej nie awizował swojej obecności. Piłkarsko zatem nie tracimy, godzina 16:20 ----> ruszamy!

Po pierwszych kilku minutach meczu można było wyrobić sobie opinię, kto ma jaki plan na mecz oraz jakie jest nastawienie. My - mając trochę zapasu punktowego - zaczęliśmy spokojnie, bez szaleńczych ruchów, natomiast Ramis - raczej skupiony w defensywnie, czekając na to, co mamy mu do "zaoferowania". Staraliśmy się postraszyć bramkarza paroma strzałami z dystansu, lecz nie przynosiło to korzyści. W 8. minucie Brulin "wyrwał" z kontrą, z dość wielką łatwością minął obrońcę i "wpakował" piłkę w długi róg bramki: 1:0 - mamy prowadzenie, powinno być już tylko łatwiej. Zanim Ramis się zorganizował po stracie gola, było już 2:0, a do protokołu meczowego wpisał się Arek, który wykorzystał niepewne zachowanie bramkarza. Zawodnicy Ramisu protestowali, że bramka nie powinna zostać uznana, argumentując to zbyt wysoko podniesioną nogą Arka, ale starając się być jak najbardziej obiektywnym - Panowie, bez przesady... Wynik do przerwy dowozimy, chociaż kilka sytuacji na podwyższenie wyniku było. Znowu obudziły się demony nieskuteczności...

Na drugą połowę wyszliśmy raczej pewni swego, widząc, że Ramis - pomimo chęci - raczej nie jest w stanie nam tego dnia zagrozić. No i "popłynęliśmy" z tymi opiniami, bo już w 21. minucie padł gol dla gości, po całkiem ładnym uderzeniu w "długi" róg: 2:1, niepotrzebna nerwówka, ehh chyba nigdy się tego nie oduczymy... Między minutą 21. a 27. wynik był sprawą otwartą - my mieliśmy swoje okazje (pustak, słupek...), szczególnej urody mogła być druga bramka Brulina, który chciał "podcinką" pokonać bramkarza, jednak trafił w... słupek (a jak by inaczej?). Ramis natomiast najbliżej wyrównania był po strzale w słupek z dość ostrego kąta. Ostatnie 3 minuty to uporczywe ataki gości, którzy za wszelką cenę chcieli wyrównać. Zamknęli nas w hokejowym "zamku", ale trzeba przyznać, że bez zagrożenia - "zamurowaliśmy" się wybitnie skutecznie. W oczy rzucił się brak gry w przewadze Ramisu, który nie zdecydował się na zdjęcie bramkarza.

Wynik dowieźliśmy, zainkasowaliśmy kolejne trzy szalenie ważne punkty. Ważne, bo rywale znowu zagrali pod nas, dzięki czemu na dwie kolejki przed końcem mamy 6 pkt. przewagi nad resztą ligi. Zwiększyliśmy passę meczów bez porażki z rzędu w BLS-ie do 17. (!) i z kompletem 15 pkt. liderujemy w trzeciej lidze! Do awansu zostało tak malutko, że bez lupy nie idzie tego zobaczyć! :)

Genticus PTH Maltrans - Ramis 2:1 (2:0).

Bramki: Damian Bruliński (8), Arkadiusz Cichoński (9).

3 Auto Team 1 3 2:1

Najbliższy mecz w BLS: niedziela, 17.03.2019 r., godz. 19.50 z Dragonem.

Sprawą rangi mega mega mega istotnej jest fakt, że gol na 1:0 Damiana Brulińskiego był jego setną bramką w BLS-ie! Brulin potrzebował na to tylko siedmiu spotkań. Kosmiczne liczby, ale gdyby nie marnował tylu "ciasteczek" i "pustaczków", to mógłby tych goli mieć zdecydowanie więcej 😅😂🤣😎😜

oglądalność: 703 (Redakcja)